Cestovanie je bezpečné s kvalitným cestovným poistením

  • Online sprievodca cestovným poistením!
  • Najlacnejšie ročné/krátkodobé cestovné poistenie!
  • Porovnanie cien za cestovné poistenie len u nás!

Poistenie zodpovednosti v rámci cestovného poistenia

Cestovné poistenie vás chráni v prípade úrazu alebo ochorenia počas vášho pobytu v zahraničí. K tejto poistke si môžete uzatvoriť aj rôzne doplnkové poistenia, ktoré môžu výrazne rozšíriť jej krytie. Jedným z týchto pripoistení je poistenie zodpovednosti, ktoré vás bude chrániť vtedy, keď spôsobíte škodu na majetku alebo ujmu na zdraví inej osobe.

Prečo je dobré mať poistenie zodpovednosti?

Stať sa môže všeličo a situácie, keď niekto niekoho nechtiac zraní, alebo mu poškodí majetok nie sú výnimočné. Pravdepodobnosť vzniknutia takýchto situácii je o to väčšia, ak máte deti, ktoré sú hotovým magnetom na takéto nepríjemnosti. Preto by ste mali zvážiť aj poistenie zodpovednosti. Vďaka nemu budete krytý napríklad v nasledujúcich situáciách:

  • Vaše deti nechtiac poškodia exponát v múzeu alebo v galérií.
  • Na zjazdovke sa zrazíte s iným lyžiarom a zraníte ho.
  • V reštaurácii omylom poškodíte nábytok a rozbijete tanier.
  • Pri hraní tenisu v hotelovej telocvični nechtiac rozbijete okno.

V takýto prípadoch vám poistenie zodpovednosti ušetrí nečakané výdavky, pretože náhradu škody za vás uhradí poisťovňa.

Upozornenie: Tento typ doplnkového poistenia sa nevzťahuje na situácie, keď poškodíte alebo stratíte požičanú vec. Ak si napríklad v požičovni požičiate bicykel či korčule a poškodíte ich, náhradu škody za túto vec budete musieť uhradiť z vlastného vrecka.

Rozsah a poistné limity v poistení zodpovednosti sú v každej poisťovni iné. Pri výbere cestovného poistenia si preto nevšímajte len cenu, ale aj ostatné atribúty danej ponuky. Cenové rozdiely medzi jednotlivými poistkami môžu byť menšie, než rozdiely v rozsahu. Ponuka, ktorá je drahšia možno len o pár eur môže zahŕňať oveľa väčšie krytie. To je jeden z dôvodov, prečo sa oplatí využiť online porovnanie cien cestovného poistenia. Pri každej ponuke sú zobrazené aj všetky dôležité informácie o pripoisteniach ktoré zahŕňa, poistných limitoch a ďalšie údaje. Cestovné poistenie za najlepšiu cenu takto nájdete rýchlo, pohodlne a kompletne online.

1