Cestovanie je bezpečné s kvalitným cestovným poistením

  • Online sprievodca cestovným poistením!
  • Najlacnejšie ročné/krátkodobé cestovné poistenie!
  • Porovnanie cien za cestovné poistenie len u nás!

Prečo nezabudnúť pripoistenie batožiny

Strata, krádež alebo poškodenie batožiny, dokladov či osobných vecí počas cestovania do zahraničia môže byť veľký problém. Preto sa oplatí mať v krytí poistenia na cesty zahrnutú aj batožinu. Poradíme, ako na to. 

Cestovné poistenie môže chrániť aj vašu batožinu

V rámci poistenia na cesty si môžete uzatvoriť rôzne doplnkové poistenia a jedným z nich je aj pripoistenie batožiny. Zaručí vám vyplatenie poisteného plnenia v prípade, že sa vaše batožina alebo osobné veci stratia, poškodia alebo budú ukradnuté. Poistná ochrana sa vzťahuje nielen na veci, ktoré ste si zobrali so sebou na cestu, ale aj na tie, ktoré ste si počas pobytu v zahraničí zaobstarali.

Poistenie batožiny kryje:

  • veci osobnej potreby,
  • elektroniku,
  • cestovné doklady,
  • platidlá,
  • športové potreby.

Vo všeobecnosti sa odporúča mať toto riziko poistené pri každej ceste do zahraničia (dovolenka, štúdium, práca, šport) a pri akejkoľvek dĺžke pobytu.

Dobré vedieť: Z tohto doplnkového poistenia je kryté aj riziko krádeže poistených vecí. V taktom prípade však musí prísť k tzv. prekonaniu prekážky. To znamená, že veci musia byť odcudzené napríklad zo zamknutej hotelovej izby, riadne uzamknutej skrinky v úschovni a pod.. Poisťovňa tiež môže požadovať záznam od polície, či iný doklad.

Pozor na limity a výluky z poistenia

Poistné podmienky stanovené pre pripoistenie batožiny nastavuje každá poisťovňa podľa svojej vlastnej politiky. Pre klienta to znamená, že by si tento dokument mal pri uzatvorení poistky dôsledne preštudovať. Je dobré oboznámiť sa s nastavenými limitmi poistenia a to najmä v prípade, keď cestujete s cennosťami, športovým náradím, elektronickými alebo optickými prístrojmi. Tieto veci majú zvyčajne stanovený maximálny limit poistného plnenia. V neposlednom rade si overte, aké druhy a typy vecí sú v poistnom plnená zahrnuté.

Nevynechajte ani časť o výnimkách z poistného plnenia, teda výluky. Toto doplnkové poistenie batožiny napríklad nekryje poškodenia alebo krádež zapožičaných vecí, napríklad bicyklov, elektrokolobežiek a pod.